טיפול רגשי בצפון – מפגש אישי


מסע הטיפול האישי
הרצון שלנו כבני אדם הוא לגלות את עצמינו –את תפקידינו בעולם, להיות מסופקים ושבעיי רצון מחיינו, אך לעיתים לאורך המסע, אנו פוגשים קשיים ואתגרים ושואלים את עצמנו לא פעם "למה זה כל כך קשה ?"
ההתמודדויות המגוונות, תהליך הגדילה הנפשית והגופנית לא תמיד קל ובמהלך חיינו יש ונחשפנו לטראומות, הרגלים ומציאות חיים לא פשוטה.
לא פעם כשאנו מתבוננים בחיינו אנו רואים שחזור של אותן מערכות יחסים זוגיות, אותו מיקום חברתי שלא היטיב עימנו בעבר ועוד העתקים רבים.
מצבים אלו מייאשים, מייצרים הסלמה, כעס עצמי, האשמה והתנהגות קורבנית.

כמו כן, לעיתים ישנם אירועים ותחושות הנחרטים בצורה קשה במיוחד ומגבילים את מרחב החיים שלנו. בין אם מדובר באירוע בודד או מתמשך, המאפיין המשותף להם הוא תחושת המסוגלות המועטה שלנו להתמודד עימם.

אנשים המבינים כי התמודדויות אלו מאפשרות צמיחה זונחים את מקום הקורבן ומתעלים את הקושי להישג וצמיחה.

טיפול אישי הוא הפתרון יעיל, מקצועי ומומלץ המאפשר התמודדות מטיבה בחיים, שחרור תחושת התקיעות וחתירה למקום מדויק ביכולתנו ובמקומנו בעולם.

מהו טיפול אישי ?
המסע הינו מפגש אמיתי עם עצמי, הכרות עם עולמי האישי, החברתי והמשפחתי.
הטיפול האישי נותן לנו הזדמנות להתבוננות מעמיקה בעצמנו, בחיינו, ברגשותינו ובמערכות היחסים שלנו. הוא מאפשר להתבונן בחיים באופן שונה מחיי היום יום, מאפשר לבחון באילו מקומות היית רוצה לעשות שיפור, ולהיכן היית רוצה לצמוח. טיפול אישי יכול לעזור לך להתקדם לקראת הגשמת עצמך באופן מלא ומספק.
הטיפול מרחיב את אפשרויות הבחירה ותחושת החופש והחירות , מסייע להתחבר לכוחות הפנימיים, ליכולות, להצלחות ולמנוע הפנימי. הוא מעצים את היכולות הגלומות בכל אחד מאיתנו ומאפשר לו לפרוץ קדימה.

בעבודה אישית עם כל אחד, אני מסייעת ומלווה במגוון הקשיים וההתמודדויות כגון: השתלבות בחברה ובאוניברסיטה, הפרעות אכילה, קשיים רגשיים,דכדוך או דיכאון, חרדות, לחץ דילמות רומנטיות, התפתחות וזהות מינית. אנו נוגעים במקומות של חרדות, פוביות (כמו: חרדה חברתית, חרדת בחינות, חרדת טיסה). דיכאון ודיכאון אחרי לידה.
התמודדות עם טראומות, PTSD, כולל טראומות ופגיעות מיניות. דילמות לגבי בחירת בן זוג, מקצוע. חיפוש דרך, חיפוש עצמי, סיוע במציאת משמעות והעצמה אישית.
הפרעות אכילה: אנורקסיה (הרעבה עצמית), בולימיה (אכילה בלתי נשלטת והוצאתה מהגוף),אכילה כפייתית, בעיות בדימוי גוף. חרדות וקשיי השתלבות בבתי ספר, צבא, אקדמיה, עבודה. משברים אישיים ומשברים רומנטיים.
אך כמובן מלווה גם ברגעים השמחים של החיים המהווים צמתים – כניסה לזוגיות, לקראת הולדת ילד ראשון או הוספת אח/ות למשפחה.
משך הטיפול האישי
משכו של הטיפול משתנה ונגזר מאופי התחום בו מבקש המטופל להתמקד ובוודאי מאישיותו ואורח חייו. עם זאת , ישנן אפשרויות שונות:
טיפול מקיף –התייחסות נרחבת למגוון תחומים בחיי המטופל. התקדמות בקצב המתאים למטופל, תוך העלאת נושאים שונים שהוא מתמודד איתם בחייו, וכפי שהוא בוחר להעלות אותם בזמן הטיפול, על פי אירועי חייו ורצונותיו.

טיפול קצר ומכוון פתרון – (בין חודש לשלשה חודשים) תהליך זה מתמקד בנושאים ספציפיים ומתאפיין ביצירת תהליך אקטיבי בעל יעדים מוגדרים של התמודדות ישירה ומאומצת עם הנושאים שנבחרו לטיפול.
בין אם מדובר בטיפול קצר או בתהליך ארוך ומקיף, סל הכלים הטיפוליים העומדים לרשות מטופליי הינו רחב ביותר ומקיף כלים מתחומי טיפול שונים. אני מציעה חיבור כלים מעולמות מגוונים ,כלים ורבלים לצד כלים המתיחסים לגוף.
האני מאמין שלי לעבודה האישית הוא כי כל אדם מכיל את יכולת הריפוי עבור עצמו . תפקידי בתהליך הוא תמיכה ותזכורת וכמובן להאיר את הדרך. המפגש הינו בגובה העיניים מכבד ומאפשר דיאלוג פתוח. במהלך המפגשים אנו יוצאים למסע אל העבר אך מתמקדים בהווה תוך יצירת מטרות ברורות לשינוי המציאות הרצויה.
איפה נפגשים?
הפגישות נערכות בקליניקה פרטית או בטבע כשמתאפשר.
הקליניקות נמצאות בשני מקומות, האחת בראש פינה לאוכלוסיה הצפונית ביותר והשניה בקיבוץ בית קשת בגליל התחתון, סמוך לכפר תבור.

לקביעת פגישת הכרות לחץ כאן

או התקשרו – 052-4611292