חוג תיאטרון פלייבק

למי מיועד החוג
הוא פעילות פנאי המתאימה לכל אדם המבקש לפתח את היצירה בחייו בדרך המשחק, לשחקנים חובבנים ולחובבי המשחק, לאנשים המבקשים לעבוד על פחד במה המלווה אותם ועל כישוריהם החברתיים.
חוג תיאטרון הפלייבק הוא כלי מצוין עבור כל אחד המבקש להתנסות בעולם הבמה, בשירה, ריקוד, משחק ותנועה. זהו המקום להתחבר לגרעין היצירתי שבנו, לאני הילדי ולחוות חווית יצירה ועשייה ללא שיפוטיות וללא ביקורת.
החוג מתקיים מזה ארבע שנים באופן שבועי, ולכל מפגש מוקדשות שעתיים של עבודה יוצרת. החוג כולו מונחה על ידי, אך למפגשים שונים מגיעים אורחים שונים, בעלי התמחויות במה מגוונות. מפגשים אלו נועדו להעשיר את יכולותיהם וכליהם של חברי הקבוצה ולתת להם מנעד רחב של התנסויות. כל מחזור מתחיל בנובמבר ומסתיים ביוני, בהופעת סיום מרגשת אליה מוזמנים חברים ומשפחה.

חוג בקיבוץ בית קשת בכל יום רביעי בין השעות 21:00 – 23:00 "בדום כיפת השמיים". כל המעוניין להשתתף מוזמן ליצור עימי קשר טלפוני, כמו כן במידה וקבוצת מתעניינים מבקשת לפתוח חוג, ניתן לקיימו במקום בו תבחרו.

מה עושים בחוג תיאטרון פלייבק ?
במהלך המפגשים הראשונים מתרכזת העשייה בלימוד כלים תיאטרליים שונים החל מיסודות וטכניקות משחק, דרך תנועה וריקוד וכלה בשירה ותרגילי פיתוח קול. במקביל נעים תרגילים שונים שמטרתם לגבש את חברי הקבוצה לאפשר פתיחות והכרות.
במהלך העבודה אנו נכנסים יותר ויותר לעולמו של תיאטרון הפלייבק, ללא כל רקע קודם במשחק הופכים המשתתפים לשחקני פלייבק המצליחים לבטא עצמם בצורה אותנטית על הבמה ולאלתר הצגות מקוריות. תהליך ההכרות הלימוד המשותף הופכים את חברי הקבוצה לשותפים לדרך, ומתוך השיתוף בסיפורים האישיים, המחזתם והתהליך האישי והחברתי הנובע מהם הופכת הקבוצה לגורם משמעותי ומחזק עבור כל אחד מחברי הקבוצה.
התרגום של playback הינו "לשחק בחזרה". המספר מוסר למנחה ולשחקנים את סיפורו ותפקיד המנחה לוודא שהמספר עובר חוויה מחזקת. תהליך ההחזרה נעשה באופנים שונים, הקשבה, אמפטיה, הבנת המספר והסיפור, והמחזה בתשומת לב לפרטים יוצרים חוויה המביאה לתחושת התרחבות פנימית ולהסתכלות על החיים מנקודות מבט שונות, חיצוניות ונוספות.

להצטרפות או הקמת חוג פלייבק צור קשר