סדנאות לצוותי טיפול, הוראה ורווחה

לפתוח את הלב
למלא את מאגר הנתינה
לראות את הדברים קצת אחרת


קשת המקצועות הטיפוליים ומקצועות ההוראה מתאפיינים בשחיקה, נתינה מרובה, בצורך להוות דוגמא ובתחושת שליחות פנימית. לצד הרווחים הרבים להם זוכים העוסקים בתחום ישנו גם מחיר מקצועי ונפשי אותו משלמים המטפלים והמורים.

יתרונות סדנת פלייבק
סדנת תיאטרון פלייבק, מאפשרת לחברי הצוות ליהנות ממרחב מוגן של אמפתיה ואוורור רגשות. במהלך הסדנא מעלים המשתתפים מגוון סיפורי מקרה שלהם עצמם, או סיפורי חיים ובוחרים את חברי הצוות שימחיזו את סיפורם. המשתתפים בסדנא הם גם קהל הצופים וגם השחקנים, החווים את הצגת הדברים את מול עינהם ועל ידי כך מתאפשר להם מבט חיצוני, פרסקטיבה ויצירת חיבור רגשי ואמפתיה בין חברי הצוות. זוהי סדנא מעצימה, שכוחה טמון במרחב האוהד בו היא מתרחשת, בקשר הישיר הנבנה בי המשתתפים ובקירוב הלבבות.
ההשתתפות בסדנא היא חוויה של העצמה אישית ,למידה והתבוננות פנימה. המשתתפים לומדים להכיר את איכותיהם מחדש באמצעות תנועה דמיון ויצירה. מעבר לסדנא ככלי טיפולי בצוות עצמו, פותחת הסדנא עבור הצוות מרחב נוסף לעבודה עם מטופלים ותלמידים. במהלך הסדנא מקבלים המשתתפים הדרכה קצרה כיצד יוכלו לעשות שימוש בכלי תיאטרון הפלייבק עבור תלמידיהם ומטופליהם. הסדנא מעניקה להם כלי תרפויטי לקיום דיאלוג, להבנת המטופל ולהרחבת הקשר המקצועי ועולם הדימויים.

מהלך הסדנא
הסדנא מתנהלת בהנחייה אישית, ע"י ורד שלו (קישור לאודותי), ניתן להוסיף להנחייה גם מוזיקאי, המלווה את הסדנא בנגינה על גיטרה ושירה. חלקו הראשון של המפגש מתמקד בקירוב לבבות. אנו מאפשרים למשתתפים לחוש בנוח על ידי תרגילי תיאטרון בוני אמון, משחקים ופעילות תנועה שנועדה לבסס את הביטחון של כל אחד בתוך הקבוצה. לאחר מכן מתחילים בהעלאת סיפורים אישיים וסיפורי מקרה ובהמחזתם. תוך כדי התהליך אנו משקפים את המתודה למשתתפים על מנת שיוכלו לעשות שימוש עצמי בתהליך הטיפולי / הוראה שלהם.

הסדנא אורכת בין שעה וחצי לשעתיים ומתחלקת לשלושה חלקים :

  • החלק ראשון- מוקדש לגיבוש הקבוצה, לתרגילים בוני אמון ומשחררי לחץ, להקניית מס' כלים תיאטרליים שנועדו לתת למשתתפים ביטחון.
  • בחלק השני- אנו צוללים אל תוך עולם הפלייבק ומעבדים סיפורים אישיים למחזות קטנים, משכללים את כישורי התיאטרון, מציגים דילמות וקונפליקטים בדרך יצירתית ועוסקים בעולם התוכן שהתבקש על ידי מזמין הסדנא.
  • החלק השלישי- מוקדש לסגירת מעגל ואיסוף החוויות והתובנות שעלו במהלך הסדנה.

בהזמנת הסדנא נעשית התמקדות בצרכים היחודיים של כל ארגון, בעולם התוכן שלו ובמטרות הפעילות. המפגש עם מזמין הסדנא והירידה לפרטים בכל הקשור למיקוד הצרכים מבטיח כי הסדנא תענה על צפיות המארגן ותתן בידי המשתתפים את הכלים והתובנות אליהם כוונה.

להזמנת הסדנא לחץ כאן