סדנאות פלייבק לארגונים

 

לשבור את השגרה באווירה דינמית ויצירתית
לפתח את הצוות והעובדים ביכולות שיתוף פעולה, הקשבה וביטחון
ליצור לכידות חברתית וחוויה בלתי נשכחת


מהי סדנת פלייבק ?
סדנת תיאטרון פלייבק היא סדנה דינמית, שמטרתה לעסוק בתכנים ארגוניים והתמודדויות חברתיות בכלים תיאטרלים. סדנת הפלייבק מעמידה לרשות מנהלי עמותות ומלכ"רים,מנהלת משאבי האנוש, רכז הדרכה או מנהלי השיווק כלים ישומיים בעזרתם יוכלו לשפר את הביצועים העסקיים, להציף קונפליקטים ולעסוק בהקשרים חברתיים בתוך הארגון.

למי הסדנא מתאימה ?
הסדנא מתאימה לקבוצות מאורגנות המבקשות לעבור תהליך קצר וממוקד של עיסוק בדילמות העולות בתוך הארגון. ההצגה מאפשרת לכם להתבונן מהצד, ולבחון את ההתמודדות במצבים שונים ממקום בטוח ולא שיפוטי.
העיבוד הבימתי מרחיק את המשתתפים מהסיפור ויוצר גירוי מחשבתי שגורם לבחינת התנהלותם האישית.
לארגונים שונים, צרכים שונים בנק' זמן שונות, סדנאות הפלייבק מותאמות נקודתית לצרכים המועלים ע"י המזמין. לאחר פגישת הכנה עם נציג מהארגון, אנו מגדירים את מטרות הסדנא ואת הדרכים בהן נשיג אותם.
תיאטרון הפלייבק מעמיד לרשותכם את כליו ויוצר שיקוף שאינו מאיים למטרה אותה ייעדנו. שירות, מכירות, מנהיגות ושיתוף פעולה כל אלו מעובדים בצורה חוייתית ויוצרים קרבה בין המשתתפים לבין עצמם ובין המשתתפים למטרות.

חשוב לדעת כי עומק התהליך תלוי כולו במזמין הסדנא. סדנת הפלייבק יכולה להיות קלילה ולהוות חלק מיום גיבוש או תהליך עמוק המשנה סדרי התנהלות ארגוניים.

מהלך הסדנא
הסדנא מתנהלת בהנחייה אישית, ע"י ורד שלו (קישור לאודותי)ניתן להוסיף גם מוזיקאי המלווה את הסדנא בנגינה על גיטרה ושירה.
חלקו הראשון של המפגש מתמקד בשבירת הקרח, בו מאפשרים למשתתפים לחוש בנוח על ידי תרגילי תיאטרון בוני אמון, משחקים ופעילות תנועה שנועדה לבסס את הבטחון בתוך הקבוצה.

לאחר שכולם מרגישים בנוח, אנו עוברים לעסוק במטרות אותן הגדרנו. אנו משתמשים בכלי הפלייבק, בו האדם מספר את סיפורו (לדוגמא : קושי בין אישי, לחצים בעבודה, תודעת שירות או עמידה ביעדי מכירות), לאחר העלאת הסיפור בוחר המספר את השחקנים מבין חברי הקבוצה והם ממחיזים עבורו את סיפורו, ברגישות ומתוך מקום תומך ואמפטי.

חלקו השלישי של המפגש נועד לחזק את ההקשרים החדשים ולצקת תובנות חדשות שצמחו מתוך התהליך. אנו מפגישים את הסדנא עם המציאות היומיומית של המשתתפים ומאפשרים להן לקחת עימם את התובנות והשינוי למקום פרקטי בו יוכלו ליישם אותם בחייהם.

 

בהזמנת הסדנא נעשית התמקדות בצרכים היחודיים של כל ארגון, בעולם התוכן שלו ובמטרות הפעילות. המפגש עם מזמין הסדנא והירידה לפרטים בכל הקשור למיקוד הצרכים מבטיח כי הסדנא תענה על צפיות המארגן ותתן בידי המשתתפים את הכלים והתובנות אליהם כוונה.

להזמנה לחץ כאן